• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/asikaragumruk/
  • https://twitter.com/karagumruk_fan

TARAFTAR

KARAGÜMRÜK TARAFTARI 

1950'lerin sonlarından itibaren, ünlü amigo Gardırop Fuat önderliğinde, Türkiye'de Fenerbahçe'yle birlikte; en çok taraftar kitlesine sahip olan Karagümrük; üç büyük diye tabir edilen takımların öne çıkıp, il kulüplerinin kurulmasının ardından endüstriyel futbolda tutunamayarak bu özelliğini kaybetmiştir. Buna rağmen hala İstanbul'da maçlarına en çok taraftar çeken semt takımı olma özelliğini günümüzde de sürdürmektedir.İlk günden beri tribünde sadece 'KARAGÜMRÜKLÜLER' ismiyle yer almıştır. "Karagümrüklüler bir grup değil, bir bütündür" sloganıyla da gruplaşmanın önüne geçmişlerdir. Bunun yanında yer yer 'ASİ KARAGÜMRÜKLÜLER' ismini kullandıkları da görülmüştür. Tribünde "Tek Renk Kırmızı-Siyah, Tek Kimlik Karagümrük" sloganını kullanan semt aşıklarına göre tek büyük Karagümrük'tür!

2.Lig (B) Kategorisinde mücadele ettikleri sezonda kendi evinde seyircisiz oynadıkları Sidespor maçında, 'Numaralı' diye tabir ettikleri evlerden birine bir boy aynası çıkartmışlar. Bu boy aynasını rakip kalecinin gözüne tutarak, takımlarının karşılaşmayı kazanmalarına katkıda bulunmuşlardır. Bu orijinal fikirleriyle taraftarlar, BBC ve CNN gibi dünyaca ünlü kanallarda kendine yer bulmuştur.

Tribün kültürünün önde gelen temsilcilerinden olan ve kendilerini 'Fatih'in Torunları' olarak tanıtan Karagümrüklüler, Türk tribün tarihinin en güzel bestelerinden biri olarak gösterilen 'GÜNDOĞDU' bestesinin asıl mimarlarıdır. Bu besteyi çeşitli tribünler sahiplenmekte fakat gerçek öyle değildir. Gündoğdu özbeöz Karagümrük bestesidir.

YEMİN ETTİK GELECEK GÜNLER!

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret9972
SOSYAL MEDYAHava Durumu
Takvim