• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/asikaragumruk/
  • https://twitter.com/karagumruk_fan

Naci ERDEM

Naci Erdem (d. 28 Ocak 1931, İstanbul), Türk eski futbolcu. Galatasaray ve Fenerbahçe'ın eski futbolcularındandir. 1954 FIFA Dünya Kupası finallerine katılan kadroda yer aldı. 

Naci Erdem

Naci Erdem (d. 28 Ocak 1931, İstanbul), Türk eski futbolcuGalatasaray ve Fenerbahçe'ın eski futbolcularındandir. 1954 FIFA Dünya Kupası finallerine katılan kadroda yer aldı. 

Futbolculuk kariyeri

Kulüp takımları kariyeri

Kariyerine Karagümrük'te başlamıştır. Karagümrük Kulübü'nün sembol ismidir. 1980-81 Sezonunda Karagümrük Spor Kulübü Başkanlığı da yapmıştır. 

1953-1963 yılları arasında Fenerbahçe'de top koşturdu. 605 kere forma giydi ve 168 gole imza attı. Fenerbahçe ile 4 kez Ulusal Lig şampiyonluğu yaşadı. Fenerbahçe'deyken bir ara futbolu bıraktı ama 1964'te Beyoğluspor'da futbola yeniden başlamasının sonrasında Galatasaray'a transfer oldu ve bir Ulusal Lig şampiyonluğu da orada yaşadı. 

Milli takım kariyeri

34 kez Türkiye A Milli Takımı formasını giydi ve 3 maça kaptan olarak çıktı. 1954 FIFA Dünya Kupası finallerine katılan kadroda yer aldı. 

 

Karagümrük'ün Sembol İsmi Naci Erdem

Futbolu bıraktıktan sonra, futbola başladığı Karagümrük'e dönerek antrenörlük yapan Naci Erdem, 1980-81 yıllarında Karagümrük Spor Kulübü 23.Dönem Kulüp Başkanlığı görevinde bulundu. Erdem ayrıca 2005 yılında kurulan Fatih Karagümrüklüler Taraftar Derneğininde üyesiydi. Naci Erdem Karagümrük'ün "sembol ismi"dir. 

 

Naci ERDEM !!! - Hıncal ULUÇ . 

 

 

Yalçın Bayer, Hürriyet'teki "Yeter artık" sütununda, bir okur mektubuna yer vermiş.. Ve de okurunun yanlışını, tüm Hürriyet okurlarına taşımış.. Biz köşe yazarlarını hep bekleyen tehlike.. Bir şey geliyor. Çok hoşunuza gidiyor.. Kullanıyorsunuz.. Yanlış..
Hoş dizeler nakletmiştim, okurdan.. "Özdemir Asaf" diye.. Kızından mektup geldi. "O dizeler babamın değil" diye.. Hadi gel de araştır gelen dizeleri, "Asaf'ın mı, değil mi" diye.. Mümkün mü?.
Ama Yalçın'ın ki, biraz daha affedilmez..
Naci Erdem'i anlatıyor. Türk futbolunun en unutulmazlarından biri.. Yakın dostum, çok sevdiğim, milli takım ve Fenerbahçe kaptanı..
Yazı Naci'nin 1955'te takıma nasıl girdiğini anlatarak başlıyor "Bundan sonra Naci futbolu bırakıncaya kadar Fenerbahçe'nin ve milli takımın değişmez orta hafı olacaktır" diye bitiyor.. Yanlış da burda..
Fenerbahçe Naci'yi 1963'te dışladı. Naci, Beyoğluspor'a yollandı. Galatasaray'ın hocası Baba Gündüz ordan alıp Galatasaray savunmasının göbeğine yerleştirdi. Fenerbahçe'nin "Bitti" dediği Naci, Galatasaray'ın o yıl şampiyon olmasında baş rolü oynadı. Yeniden milli takıma yükseldi. Futbolu Galatasaray'da bıraktı.
Yalçın'ın bir yanlışı da "Sarı Naci" demesi.. "Sarı" Galatasaray'ın unutulmaz beki, kaptanı, sonradan Kıbrıs'ta Çetinkaya efsanesini yaratan hoca Naci Özkaya'nın lakabıydı.

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret9972
SOSYAL MEDYAHava Durumu
Takvim